Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

High School Sports scores, schedules

April 11, 2014
Cape Coral Daily Breeze

Baseball

Thursday, April 10

Gulf Coast 9, Island Coast 7, 8 innings

Friday, April 11

Mariner at East Lee County, 7 p.m.

Island Coast at DeSoto County, 7 p.m.

Moore Haven at Oasis, 7 p.m.

Tuesday, April 15

Mariner at Island Coast, 7 p.m.

Ida Baker at Charlotte, 7 p.m.

North Fort Myers at Oasis, 7 p.m.

Wednesday, April 16

Mariner at Charlotte, 7 p.m.

Cape Coral at North Fort Myers, 7 p.m.

Thursday, April 17

Mariner at Island Coast, 7 p.m.

Aquinas Institute at Ida Baker, 7 p.m.

Friday, April 18

Island Coast vs. Cape Coral at Hammond Stadium, 3:30 p.m.

Softball

Thursday, April 10

North Fort Myers at Longshore Tournament

Mariner 12, South Fort Myers 7

April 11-12

North Fort Myers at Longshore Tournament

Cape/Mariner Tournament

Friday, April 11

at Mariner

East Lee County vs. Island Coast, 5 p.m.

Lehigh vs. Mariner, 7 p.m.

at Cape Coral

Ida Baker vs. St. John Neumann, 5 p.m.

Hernando vs. Cape Coral, 7 p.m.

Saturday, April 12

at Mariner

East Lee-Island Coast winner vs. Lehigh-Mariner winner, 10 a.m.

East Lee-Island Coast loser vs. Lehigh-Mariner loser, noon

5th place: TBD, 3 p.m.

Championship Game

Semifinal winners TBD, 5 p.m.

at Cape Coral

Baker-Neumann winner vs. Hernando-Cape Coral winner, 10 a.m.

Baker-Neumann loser vs. Hernando-Cape Coral loser, noon

7th place: TBD, 3 p.m.

3rd Place: TBD, 5 p.m.

District 6A-11 Tournament

(at higher seed)

Monday, April 14

(5) Island Coast at (4) Port Charlotte, 7 p.m.

Tuesday, April 15

Semifinals

(3) Ida Baker at (2) North Fort Myers, 7 p.m.

Island Coast-Port Charlotte winner at (1) Venice, 7 p.m.

Thursday, April 17

Championship: TBD (at higher seed), 7 p.m.

District 4A-11 Tournament

Monday, April 14

(5) Dunbar vs.(4) Oasis at BMX Park, 6 p.m.

at LaBelle

Tuesday, April 15

Semifinals: 5 &?7 p.m.

Wednesday, April 16

Championship: 7 p.m.

District 5A-12 Tournament

Monday, April 14

(at higher seed)

(6) Immokalee at (3) Mariner, 7 p.m.

(5) Cypress Lake at (4) Golden Gate, 7 p.m.

Tuesday, April 15

at Lely

Semifinals

Mariner-Immokalee winner vs. (1) Cape Coral, 4:30 p.m.

Golden Gate-Cypress winner vs. (2) Lely, 7 p.m.

Thursday, April 17

Championship: TBD, 7 p.m.

Tennis

April 8-10

Regionals: TBA

Girls Lacrosse

Friday April 11

Cape Coral at Cypress Lake

April 14-16

District 25 at Bishop Verot

Track & Field

Thursday, April 10

District 2A-12 at Immokalee, 1 p.m.

Friday, April 11

North Fort Myers at Wally Keller Invitational, Charlotte

April 16

District 3A-11 at Ida Baker, 10:30 a.m.

Region 2A at Tampa Berkeley Prep

 
 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web