Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

High School Sports scores, schedules

January 21, 2013
Cape Coral Daily Breeze

Boys Basketball

Tuesday, Jan. 22

North Fort Myers at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Dunbar at Cape Coral, 7:30 p.m.

Gulf Coast at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Lehigh at Ida Baker, 7:30 p.m.

Wednesday, Jan. 23

Mariner at Ida Baker, 7:30 p.m.

Thursday, Jan. 24

Island Coast at Cape Coral, 7:30 p.m.

Friday, Jan. 25

Mariner at East Lee County, 7:30 p.m.

Cape Coral at Fort Myers, 8 p.m.

Bishop Verot at Dunbar, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Charlotte at Bishop Verot, 7 p.m.

Girls Basketball

Tuesday, Jan. 22

Palmetto Ridge at Mariner, 7:30 p.m.

South Fort Myers at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Cape Coral at First Baptist Academy, 7:30 p.m.

Ida Baker at Lehigh, 7:30 p.m.

Thursday, Jan. 24

Estero at Mariner, 7:30 p.m.

Island Coast at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Fort Myers at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Cape Coral at Ida Baker, 7:30 p.m.

Friday, Jan. 25

East Lee County at Mariner, 7:30 p.m.

Cape Coral at Fort Myers, 6:30 p.m.

Seacrest at Bishop Verot, 7 p.m.

Boys Soccer

District 4A-12 Tournament

Tuesday, Jan. 22

(5) Palmetto Ridge at (4) Ida Baker, 6 p.m.

Thursday, Jan. 24

Semifinals

P.Ridge-Baker winner at (1) Gulf Coast, 7 p.m.

(3) Fort Myers at (2) Barron Collier, 7 p.m.

Friday, Jan. 25

Championship: TBD at highest remaining seed, 7 p.m.

District 3A-11 Tournament

at Island Coast

Monday, Jan. 21

Cypress Lake 2, Lemon Bay 1

Mariner 8 , North Fort Myers 0

South Fort Myers def. Island Coast (score N/A)

Thursday, Jan. 24

Semifinals

(5) Cypress Lake vs. (1) Cape Coral, 5:30 p.m.

(3) Mariner vs. (2) South Fort Myers, 7:30 p.m.

Friday, Jan. 25

Championship: TBD, 7 p.m.

Girls Soccer

Wednesday, Jan. 23

Regional Quarterfinals

Region 4A-3

Ida Baker at Lakewood Ranch, 7 p.m.

Venice at Barron Collier, 7 p.m.

Region 3A-3

North Fort Myers at Riverdale, 7 p.m.

Naples at Mariner, 7 p.m.

Region 2A-3

Cardinal Newman at Bishop Verot, 7 p.m.

Palm Beach Benjamin at Cardinal Mooney

Regional Semifinals

Region 1A-3

St. John Neumann at Evangelical Christian, 7 p.m.

Canterbury at C.S. Naples, 7 p.m.

Saturday, Jan. 26

Regional Semifinals

TBD

Wrestling

Saturday, Jan. 26

LCAC Tournament at Island Coast

 
 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web