Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

Southwest Florida Prep Football Schedules/Results

September 7, 2012
Cape Coral Daily Breeze

Lee County ...

Cape Coral

Seahawks

Aug. 31 - Cape 40, North Fort Myers 2

Sept. 7 - at Ida Baker, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Lely, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Cypress Lake, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Estero, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Immokalee, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Mariner, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Lehigh, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. East Lee County, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Island Coast, 7:30 p.m.

Mariner

Tritons

Aug. 31 - Mariner 38, Bishop Verot 20

Sept. 7 - at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Island Coast, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Lehigh, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at East Lee County, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Port Charlotte, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Cape Coral, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Estero, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Cypress Lake , 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Ida Baker, 7:30 p.m.

Ida Baker

Bulldogs

Aug. 31 - Estero 16, Baker 7

Sept. 7 - vs. Cape Coral, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Port Charlotte, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Island Coast, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. North Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Riverdale, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. South Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Mariner, 7:30 p.m.

Island Coast

Gators

Aug. 31 - University (Ft. Lauderdale) 44, IC 27

Sept. 7 - vs. Estero, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Mariner, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Ida Baker, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Bishop Verot, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Riverdale, 7:30 p.m.

Nov. 9 at Cape Coral, 7:30 p.m.

North Fort Myers

Red Knights

Aug. 31 - Cape Coral 40, North FM 2

Sept. 7 - vs. Mariner, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Estero, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Island Coast, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Dunbar, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Ida Baker, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Bishop Verot, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Riverdale, 7:30 p.m.

Bishop Verot

Vikings

Aug. 31 - Mariner 38, Verot 20

Sept. 7 - vs. Cardinal Mooney, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Naples, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. South Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Riverdale, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Ida Baker, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Island Coast, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Estero, 7:30 p.m.

Oasis

Sharks

Aug. 31 - Oasis 52, Marco Island Academy 0

Sept. 7 - at St. John Neumann, 7 p.m.

Sept. 21 - at C.S. Naples, 7 p.m.

Oct. 11 - at Immokalee (JV), 7 p.m.

Oct. 19 - vs. Gateway Charter, 7 p.m.

Oct. 26 - vs. Imagine School, 7 p.m.

Nov. 2 - TBA

Nov. 9 - at SWF Christian, 4 p.m.

Nov. 17 - at All Saints Academy (Bowl)

Cape Coral Christian

Crusaders

7-on-7

Aug. 31 - at Pt. Charlotte Community Christian, 7 p.m.

Sept. 7 - vs. Miami Westwood Christian, 7 p.m.

Sept. 14 - at Hollywood Christian, 4 p.m.

Sept. 21 - vs. Miami Christian, 7 p.m.

Sept. 28 - vs. Nicea Academy, 7 p.m.

Oct. 5 - vs. Golden Rule Academy, 7 p.m.

Oct. 12 - at Miami Grace Christian, 4 p.m.

Oct. 19 - vs. Donahue Academy, 7 p.m.

Oct. 26 - at Winter Haven Oasis, 6 p.m.

Fort Myers

Green Wave

Aug. 31 - FM 29, Lehigh 12

Sept. 14 - vs. Cypress Lake, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Riverdale, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Charlotte, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Island Coast, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. North Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Ida Baker, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Cypress Lake

Panthers

Aug. 31 - South FM 37, Cypress 0

Sept. 7 - at Lely, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Cape Coral, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Bayshore, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Lehigh, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. DeSoto County, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Estero, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. East Lee County, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Mariner, 7:30 p.m.

South Fort Myers

Wolfpack

Aug. 31 - South FM 37, Cypress Lake 0

Sept. 7 - vs. East Lee County, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Lehigh, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. North Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Riverdale, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Island Coast, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Charlotte, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Ida Baker, 7:30 p.m.

Dunbar

Tigers

Aug. 31 - Dunbar 45, East Lee County 0

Sept. 7 - vs. Lehigh, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Riverdale, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Lake Placid, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at LaBelle, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Clewiston, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Avon Park, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Booker, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Immokalee, 7:30 p.m.

Riverdale

Raiders

Aug. 31 - Riverdale 23, Lely 13

Sept. 7 - vs. Charlotte, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Dunbar, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Bishop Verot, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. South Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Ida Baker, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Island Coast, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at North Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Lehigh, 7:30 p.m.

Lehigh

Lightning

Aug. 31 - Fort Myers 29, Lehigh 12

Sept. 7 - at Dunbar, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. South Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Mariner, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Venice, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Cypress Lake, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at East Lee County, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Cape Coral, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Estero, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Riverdale, 7:30 p.m.

East Lee County

Jaguars

Aug. 31 - Dunbar 45, East 0

Sept. 7 - at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Barron Collier, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Estero, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Mariner, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Vero Beach, 7 p.m.

Oct. 19 - vs. Lehigh, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Cypress Lake, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Cape Coral, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Charlotte, 7:30 p.m.

Estero

Wildcats

Aug. 31 - Estero 16, Ida Baker 7

Sept. 7 - at Island Coast, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. North Fort Myers, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at East Lee County, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Cape Coral, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Cypress Lake, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Mariner, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Lehigh, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Bishop Verot, 7:30 p.m.

Evangelical Christian

Sentinels

Aug. 31 - C.S. Naples 21, ECS 14

Sept. 7 - vs. LaBelle, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Lakeland Christian, 7 p.m.

Sept. 21 - vs. Moore Haven, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Out-of-Door, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. First Baptist, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at SWF Christian, 4 p.m.

Oct. 18 - at St. Stephen's Episcopal, 7 p.m.

Oct. 26 - vs. St. Petersburg Catholic, 7 p.m.

Nov. 2 - at St. John Neumann, 7 p.m.

Gateway Charter

Griffins

(home games at East Lee Co.)

Sept. 7 - at Lemon Bay, 7 p.m.

Sept. 14 - vs. Keys Gate Charter, 6 p.m.

Sept. 21 - at St. Stephen's Episcopal, 7 p.m.

Oct. 5 - at LaBelle, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. St. John Neumann, 7 p.m.

Oct. 19 - at Oasis, 7 p.m.

Oct. 26 - vs. Marco Island Academy, 7 p.m.

Nov. 2 - at All Saints Academy, 7 p.m.

Southwest Florida Christian

Kings

(Home games at Bishop Verot)

Aug. 31 - SWFC 28, Central Florida Christian 8

Sept. 15 - vs. St. Stephen's Episcopal-x, 6 p.m.

Sept. 21 - at First Baptist-x, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Moore Haven-x, 7:30 p.m.

Oct. 6 - vs. C.S. Naples-x, 2 p.m.

Oct. 13 - vs. Evangelical Christian-x, 7 p.m.

Oct. 19 - at Out-of-Door-x, 7 p.m.

Oct. 26 - at St. John Neumann-x, 7 p.m.

Nov. 2 - at Boca Raton Christian, 4 p.m.

Nov. 9 - vs. Oasis, 7 p.m.

COLLIER COUNTY

Barron Collier

Cougars

District 6A-12

Aug. 31 - BC 27, Miami Braddock 0

Sept. 7 - vs. Westminster Christian, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. East Lee County, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Golden Gate, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Lely, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Naples, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Carol City, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Immokalee, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Gulf Coast, 7:30 p.m.

C.S. Naples

Seahawks

District 2A-6

Aug. 31 - CSN 21, Evangelical Christian 14

Sept. 7 - vs. Out-of-Door, 7 p.m.

Sept. 14 - at St. John Neumann, 7 p.m.

Sept. 21 - vs. Oasis, 7 p.m.

Sept. 28 - vs. All Saints Academy, 7 p.m.

Oct. 5 - at SWF Christian, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Moore Haven, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. St. Stephen's Episcopal, 7 p.m.

Nov. 2 - vs. First Baptist, 7 p.m.

Nov. 9 - at Zion Lutheran Christian, 7:30 p.m.

First Baptist

Lions

District 2A-6

Aug. 31 - FBA 14, Moore Haven 0

Sept. 7 - vs. St. Stephen's Episcopal, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Coral Shores, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. SWF Christian, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. St. John Neumann, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Evangelical Christian, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Merritt Island Christian, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Out-of-Door, 7 p.m.

Nov. 2 - at C.S. Naples, 7 p.m.

Nov. 9 - TBA

Golden Gate

Titans

District 5A-12

Aug. 31 - Port Charlotte 27, GG 0

Sept. 7 - vs. Fort Myers, 7 p.m.

Sept. 14 - vs. Berkeley Prep, 7 p.m.

Sept. 21 - vs. Barron Collier, 7 p.m.

Sept. 28 - at Naples, 7:30 p.m.

oct. 12 - at Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Lely, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Gulf Coast, 7 p.m.

Nov. 2 - vs. Immokalee, 7 p.m.

Nov. 9 - vs. American Heritage, 7 p.m.

Gulf Coast

Sharks

District 7A-11

Aug. 31 - GC 32, Archbishop Carroll 8

Sept. 7 - vs. Palmetto ridge, 7 p.m.

Sept. 21 - vs. Naples, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Immokalee, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Charlotte, 7:30 p.m.

oct. 12 - vs. Lely, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Port Charlotte, 7 p.m.

Oct. 26 - at Golden Gate, 7 p.m.

Nov. 2 - at Lemon Bay, 7 p.m.

Nov. 9 - at Barron Collier, 7 p.m.

Immokalee

Indians

District 5A-12

Aug. 31 - Imm 49, Sanford Seminole 19

Sept. 7 - at Naples, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Lake Wales, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Gulf Coast, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Lely, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Cape Coral, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Barron Collier, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Golden Gate, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Dunbar, 7:30 p.m.

Lely

Trojans

District 5A-12

Aug. 31 - Riverdale 23, Lely 13

Sept. 7 - vs. Cypress Lake, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Cape Coral, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. North Port, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Barron Collier, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Immokalee, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Gulf Coast, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Golden Gate, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Naples, 7:30 p.m.

Naples

Eagles

District 6A-12

Aug. 31 - Naples 50, North Miami 20

Sept. 7 - vs. Immokalee, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Bishop Verot, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Gulf Coast, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Golden Gate, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Barron Collier, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. North Miami Beach, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Lely, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Venice, 7:30 p.m.

Palmetto Ridge

Bears

District 6A-12

Aug. 31 - Lemon Bay 34, PR 14

Sept. 7 - at Gulf Coast, 7 p.m.

Sept. 14 - at Immokalee, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Port Charlotte, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Estero, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Golden Gate, 7 p.m.

Oct. 19 - vs. Naples, 7 p.m.

Oct. 26 - vs. Lely, 7 p.m.

Nov. 2 - at Barron Collier, 7 p.m.

Nov. 9 - at Braden River, 7:30 p.m.

St. John Neumann

Celtics

District 2A-6

Aug. 31 - SJN 50, St. Stephen's Episcopal 7

Sept. 7 - vs. Oasis, 7 p.m.

Sept. 14 - vs. C.S. Naples, 7 p.m.

Sept. 21 - at Out-of-Door, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at First Baptist, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Holy Trinity Episcopal, 6 p.m.

Oct. 12 - at Gateway Charter, 7 p.m.

Oct. 19 - at Moore Haven, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. SWF Christian, 7 p.m.

Nov. 2 - vs. Evangelical Christian, 7 p.m.

CHARLOTTE COUNTY

Charlotte

Tarpons

District 7A-11

Aug. 31 - Char. 34, North Port 14

Sept. 7 - at Riverdale, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Hialeah, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Venice, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Fort Myers, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Gulf Coast, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Lemon Bay, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at South Fort Myers, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Port Charlotte, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at East Lee County, 7:30 p.m.

Port Charlotte

Pirates

District 7A-11

Aug. 31 - PC 27, Golden Gate 0

Sept. 7 - at Bayshore, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Ida Baker, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Palmetto Ridge, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Braden River, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Lemon Bay, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Mariner, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Gulf Coast, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Charlotte, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at North Port, 7:30 p.m.

SARASOTA COUNTY

Lemon Bay

Manta Rays

District 7A-11

Aug. 31 - LB 34, Palmetto Ridge 14

Sept. 7 - vs. Gateway Charter, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at LaBelle, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Cardinal Mooney, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at St. Petersburg Catholic, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Port Charlotte, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Charlotte, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Clearwater Central Catholic, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Gulf Coast, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Lake Placid, 7:30 p.m.

North Port

Bobcats

District 8A-7

Aug. 31 - Charlotte 34, NP 14

Sept. 7 - at Braden River, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Sarasota, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Lely, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. DeSoto County, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. East Lake, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Venice, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Palm Harbor, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Riverview, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Port Charlotte, 7:30 p.m.

Venice

Indians

District 7A-10

Aug. 31 - vs. Palmetto, 7:30 p.m.

Sept. 7 - at Booker, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Riverview, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Charlotte, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Lehigh, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Sarasota, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at North Port, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Manatee, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Chaminade-Madonna Prep, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Braden River, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Naples, 7:30 p.m.

HENDRY COUNTY

LaBelle

Cowboys

District 4A-6

Aug. 31 - Cardinal Mooney 31, LaBelle 13

Sept. 7 - at Evangelical Christian, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Lemon Bay, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Avon Park, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Dunbar, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Gateway Charter, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Booker, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Lake Placid, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Clewiston, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Moore Haven, 7:30 p.m.

DeSOTO COUNTY

DeSoto County

Bulldogs

District 5A-10

Aug. 31 - DeSoto 28, Sebring 6

Sept. 7 - vs. Okeechobee, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Frostproof, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Palmetto, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at North Port, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Southeast, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Cypress Lake, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Bayshore, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. Hardee County, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Berkeley Prep, 7:30 p.m.

HARDEE COUNTY

Hardee County

Wildcats

District 5A-10

Aug. 31 - Fort Meade 24, Hardee 14

Sept. 7 - vs. Avon Park, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Sebring, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Bayshore, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Mulberry, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Frostproof, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Palmetto, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Southeast, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at DeSoto County, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Fort Pierce Central, 7:30 p.m.

GLADES COUNTY

Moore Haven

Terriers

District 2A-6

Aug. 31 - First Baptist 14, MH 0

Sept. 7 - at Lake Placid, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Out-of-Door, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Evangelical Christian, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. SWF Christian, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at St. Stephen's Episcopal, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. C.S. Naples, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. St. John Neumann, 7:30 p.m.

Oct. 26 - at Calvary Christian, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. LaBelle, 7:30 p.m.

Clewiston

Tigers

Aug. 31 - at American Heritage, 7:30 p.m.

Sept. 7 - at King's Academy, 7:30 p.m.

Sept. 14 - vs. Glades Day, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Martin County, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. Booker, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Avon Park, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Dunbar, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Lake Placid, 7:30 p.m.

Nov. 2 - vs. LaBelle, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Okeechobee, 7:30 p.m.

OTHERS

Avon Park

Aug. 31 - Frostproof 27, AP 0

Sept. 7 - at Hardee County, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Mulberry, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. LaBelle, 7:30 p.m.

Oct. 5 - at Clewiston, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Lake Placid, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Booker, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Dunbar, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. Sebring, 7:30 p.m.

Lake Placid

Aug. 31 - vs. Celebration, 7:30 p.m.

Sept. 7 - vs. Moore Haven, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Cardinal Mooney, 7:30 p.m.

Sept. 21 - at Dunbar, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Lakeland Christian, 7:30 p.m.

Oct. 5 - vs. Booker, 7:30 p.m.

Oct. 12 - at Avon Park, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. Clewiston, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Lemon Bay, 7:30 p.m.

Sebring

Aug. 31 - DeSoto County 28, Sebring 6

Sept. 7 - vs. Frostproof, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Hardee County, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. Lake Gibson, 7:30 p.m.

Sept. 28 - vs. American Heritage, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. George Jenkins, 7:30 p.m.

Oct. 19 - at Winter Haven, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. Bartow, 7:30 p.m.

Nov. 2 - at Lakeland Kathleen, 7:30 p.m.

Nov. 9 - at Avon Park, 7:30 p.m.

Out-Of-Door Academy

Aug. 31 - St. Pete Catholic 63, OOD 21

Sept. 7 - at C.S. Naples, 7:30 p.m.

Sept. 14 - at Moore haven, 7:30 p.m.

Sept. 21 - vs. St. John Neumann, 7:30 p.m.

Sept. 28 - at Evangelical Christian, 7:30 p.m.

Oct. 12 - vs. Imagine School, 7:30 p.m.

Oct. 19 - vs. SWF Christian, 7:30 p.m.

Oct. 26 - vs. First Baptist, 7:30 p.m.

Nov. 9 - vs. St. Stephen's Episcopal, 7:30 p.m.

 
 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web